Vulin: NATO agresija poslednji veliki nekažnjeni zločin 20. veka

|   Info
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin danas je na obeležavanju 23. godišnjice NATO bombardovanja kineske ambasade u Beogradu, kada su poginula tri kineska novinara, izjavio da je NATO agresija poslednji veliki nekažnjeni zločin 20. veka, saopštio je MUP.
Foto: FoNet/MUP

 

Izvor: FoNet

"NATO agresija je poslednji veliki nekažnjeni zločin 20. veka, NATO agresija je zločin bez kazne, NATO agresija je zločin nad jednom zemljom, nad našim narodom, ali i nad međunarodnim pravom. Te 1999. godine pokušali su da ubiju Srbiju, pokušali su da ubiju Saveznu Republiku Jugoslaviju, a ubili su međunarodno pravo", rekao je Vulin.

Prema njegovim rečima, od 1999. godine međunarodno pravo ne štiti više nikoga i svet koji je nastao te 1999. godine je svet nasilja, svet ratova, svet sile bez uporišta u pravu, bez uporišta u pravdi.

Srbija isrpski narod nikada neće zaboraviti kineske novinari koji su ubijeni 7. maja 1999. godine, rekao je Vulin i dodao da je "NATO agresor znao koga bombarduje i da je znao da se u kineskoj ambasadi nalaze ljudi".

"Tada na vrhuncu svoje moći hteli su da pokažu da mogu šta god hoće i protiv koga god hoće i da ostanu nekažnjeni. I do danas su ostali nekažnjeni, ali to ne znači da kazne jednom neće biti", istakao je Vulin, navodeći da Srbija nikada neće prestati da traži odgovornost za zločine u NATO agresiji,

"Svi koji od nas traže da se bezuslovno svrstavamo uz njihovu politiku, uz njihove stavove, neka se sete šta su govorili i šta su radili 1999. godine, pa kako su radili i govorili tada, neka tako rade i govore i danas. Neka tako i od nas traže da se ponašamo danas", rekao je Vulin i istakao da je Kina čelični prijatelj Sebije.

Vulin je položio venac na spomen-ploču poginulim kineskim novinarima ispred nekadašnje zgrade kineske ambasade u Beogradu.

Foto: FoNet/MUP

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar