Vučić: Nastavićemo razgovore

|   Info
Nastavićemo razgovore i verujem da ćemo moći u danima pred nama makar za jedan mali deo da postignemo neko kompromisno rešenje, rekao je predsednik Aleksandar Vučić posle razgovora sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom i izaslanikom SAD za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom.
Foto: Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike

 

Izvor: FoNet

Vučić je u video poruci objavljenoj na Instagramu rekao da će se razgovori nastaviti, u nadi da će se postići neko kompromisno rešenje, dodavši da je drugi deo razgovora završen 15 minuta posle ponoći.

"Verujem da ćemo moći u narednim danima koji su pred nama makar za jedan mali deo da postignemo neko kompromisno rešenje, pošto je jasno da oko tablica i nekih većih pitanja do takvog rešenja ne može da dođe uopšte", rekao je Vučić

On je dodao da i to što se nada nije ništa sigurno, kao i da je potrebno mnogo garancija i još mnogo rada.

"U danima pred nama radićemo vredno da pokušamo da obezbedimo i  sačuvamo mir za naš narod, a da istovremeno osiguramo budućnost za opstanak Srba na Kosovu i Metohiji", rekao je Vučić

Sastanku su prisustvovali i ambasadori SAD i EU u Srbiji, Kristofer Hil i Emanuel Žiofre.

Vučić se sa Lajčakom i Eskobarom sastao u četvrtak posle podne, posle čega je izjavio da razgovori nisu bili laki i da će se nastaviti u 22 časa.

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar