Ubedljiva pobeda Radničkog nad Spartakom

Radnički je ubedljivo pobedio Spartak iz Subotice sa 4:1 u derbiju 5. kola Superlige. U utakmici odigranoj u Kuli, ekipa iz Niša pokazala je sigurnu igru i u potpunosti opravdala ulogu favorita.

Dva gola za Radnički postigao je Nermin Haskić, dok su se u strelce upisali i Aleksandar Stanisavljević i Lazar Ranđelović, koji je postigao prvenac u dresu niškog tima. Počasni pogotak za „Golubove“, postigao je Bojan Čečarić u 86. minutu.

Igrao se 28. minut, na asistenciju Petra Grbića po levoj strani lopta pada na peterac, a iskusni Nermin Haskić donosi prednost gostima. Radnički se nije zadovoljavao minimalcem, već je nastavio da napada i nakon penala u 35. minutu Aleksandar Stanisavljević je postavio konačnih 2:0 u prvom poluvremenu.

Nije mnogo trebalo Radničkom da i drugu deonicu počne golom. Iz dobre odbrane rodila se prilika za kontru, a asistenciju Nermina Haskića krunisao je prvencem u dresu Radničkog Lazar Ranđelović.

Nakon kombinacije sa Sašom Stojanovićem u 74. minutu Haskić postiže svoj drugi gol na meču.

U 86. minutu Spartak je uspeo da smanji na 4:1, a to će se ispostaviti kao konačan rezultat, nakon udarca Marčića, Borivoje Ristić dobro je reagovao, a na odbitak je natrčao Čečarić.

(izvor: FK Radnički)

Spartak ŽK – Radnički Niš 1:4
Čečarić 86′ – Haskić 28′, Stanisavljević (p) 35′, Ranđelović 51′, Haskić 74′

Spartak: Nikola Perić, Andrija Vukčević, Nemanja Tekijaški, Stefan Milošević, Milan Marčić, David Dunđerski (Serhij Kulenić 54′), Nemanja Glavčić, Tim Čou, Dejan Đenić (Torbica 37′), Ognjen Đuričin (Andrija Milić 57′), Bojan Čečarić

Radnički: Borivoje Ristić, Đorđe Crnomarković, Radovan Pankov, Aleksandar Todorovski, Nikola Stanković, Nikola Drinčić, Petar Grbić (A. Jovanović 71′), Lazar Ranđelović, Nermin Haskić (Nikodijević 77′), Riota Noma, Aleksandar Stanisavljević (Saša Stojanović 59′).