Radnički pobedio Javor, sledi borba za opstanak u Superligi

Radnički je u 30. kolu Superlige Srbije savladao ekipu Javora iz Ivanjice rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka za niški tim bio je Miljan Škrbić u 11. minutu utakmice. Ovom pobedom ekipa iz Niša prestigla je Javor na tabeli i pred plej aut sa 29 osvojenih bodova uspela da zauzme 11. poziciju.

Šef stručnog štaba Radničkog, Dragan Šarac, odlučio je da današnji meč počne sa dva klasična napadača u timu – Škrbićem i Petrovim. Kako je u najavi meča isticao, pobeda je domaćoj ekipi bila imperativ, te je Radnički od početka meča krenuo u ofanzivu. Ovakva postavka igre ubrzo je i dala rezultat jer je već u 11. minutu niški tim postigao, ispostaviće se, pobedonosni pogodak. Odličnu kombinaciju Petrova i Andrije Stojanovića, koji je uputio oštar centaršut sa levog boka, pogotkom je krunisao Miljan  Škrbić. U nastavku meča Radnički je pokušavao najpre da većim posedom lopte kontroliše meč, a Javor je pretio iz kontri i polukontri. Gosti su u nekoliko navrata ozbiljno ugrozili gol Radničkog, i to preko Bosića, Dukurea i Ibrahima Tanka, ali je sigurni Dragan Rosić još jednom pokazao da je potpuno zasluženo na spisku A reprezentacije  Srbije i odličnim intervencijama sačuvao pobedu svom timu. Najbolju priliku za Javor i loptu koja je putovala ka mreži gola Radničkog sa gol linije je izbacio Aleksandar Pejović. Na drugoj strani je i Radnički pokušavao da drugim pogotkom reši ishod meča, ali su prilike Mićina, Pejovića, Jamkama, Belakovića i Petrova ostale nerealizovane.

Po završetku meča, dvojica trenera sumirala su utiske. Mladen Dodić, strateg Javora prvi se obratio medijima:
"Velika važnost ovog meča za obe ekipe unela je određenu dozu nervoze u sve igrače na terenu, pa je izostao lepši i efikasniji fudbal. Čestitam fudbalerima Radničkog na  današnjoj pobedi, bili su bolji i borbeniji rival i zasluženo danas slavili. Želeo bih i da Radničkom čestitam veliki jubilej i poželim puno uspeha u budućnosti, nije mala stvar da ovako veliki klub proslavlja 100 godina svog postojanja. Mi se okrećemo plej autu, gde nas očekuje još jedan megdan protiv Radničkog.”

Šef struke Radničkog, Dragan Šarac, danas je bio vidno zadovoljan nakon izvojevane pobede njegovih izabranika:
"Želim da, pre svega, čestitam kolegi na fer i kvalitetnoj partiji. Javor je dobra ekipa sa izuzetno brzim i opasnim igračima koji igraju odlično u tranziciji i mi smo morali da  obratimo posebnu pažnju na taj aspekt njihove igre i zatvorimo prilaze našem golu. Mi smo se bolje snašli u prvih 20 minuta utakmice i poveli. Nakon toga je sledio težak zadatak da se sačuva to vodstvo. Bilo je dosta prilika na obe strane i rezultat je mogao da bude i drugačiji na kraju. Mislim da smo danas zasluženo pobedili i čestitam  mojim momcima na pokazanom karakteru i na tome što su uspeli da se izdignu nakon dva neugodna poraza."

Nakon pauze zbog uskršnjih praznika Radnički će za deset dana na Čairu u prvom kolu plej auta ugostiti šesnaestoplasiranu ekipu sa kraja regularnog dela prvenstva.