Policija postupila prema 11 osoba povodom narušavanja javnog reda i mira u Nišu 21. marta

|   Info
Povodom drastičnog narušavanja javnog reda i mira u Nišu 21. marta, policija je do sada postupala prema 11 osoba, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Foto: televizija Kopernikus

 

Izvor: FoNet

Policijski službenici su identifikovali i uhapsili M. N. (2002) iz Niša, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu, jer je, kako se sumnja, gradonačelnika Niša Dragoslava Pavlovića gađao kartonskom kutijom i polivao vodom.

Njemu je, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, određeno zadržavanje do 48 časova i on uz krivičnu prijavu je priveden nadležnom javnom tužiocu.

U službene prostorije sinoć je doveden U. P. (2003) iz Niša i od njega su prikupljena obaveštenja u vezi sa gađanjem jajima direktora Doma zdravlja Niš Milorada Jerkana, a u toku je postupanje prema njemu.

Sinoć je doveden i prikupljena su obaveštenja i od L. B. (1999) iz Niša, u vezi sa pljuvanjem gradonačelnika Pavlovića, a na poziv policijskih službenika samostalno se odazvao M. K. (1981) iz Niša i od njega su prikupljena obaveštenja u vezi sa gađanjem jajima Jerkana, a zbog tog događaja pozvan je i N. Đ. (1991) radi prikupljanja obaveštenja.

Policijski službenici su uputili i pozive radi prikupljanja obaveštenja i N. O. (1963), I. R. (2002) i L. M. (2009) zbog gađanjem jajima okupljenih građana ispred Oficirskog doma u Nišu, a identifikovan je M. Š. (1984) iz Niša za kog se sumnja da je iz praćke jajima gađao okupljene građane na istoj lokaciji i u toku je intenzivan rad na njegovom pronalasku.

Policijski službenici u službene prostorije doveli su i Z. V. (1974) iz Niša i od njega prikupili obaveštenja zbog sumnje da je ispred zgrade Policijske uprave u Nišu odgurnuo policijskog službenika, kao i I. S. (1974), koji je sa Z. V. bio u društvu prilikom tog događaja.

Policijskoj upravi u Nišu do sada je desetoro osoba prijavilo da je tokom sinoćnih nereda pretrpelo napad, odnosno zadobilo povrede.

Policija, po nalogu nadležnih tužilaštava, nastavlja intenzivan rad na prikupljanju potrebnih obaveštenja i  preduzima operativne mere i radnje u skladu sa svojim zakonskim ovlašćenjima u cilju rasvetljavanja svih činjenica i okolnosti i identifikaciji učesnika sinoćnog narušavanja javnog reda i mira u Nišu, navodi se u saopštenju.

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar