Nije pomogao ni igrač više: Makabi ipak prejak za Radnički

Radnički je izgubio u prvoj utakmici druge faze kvalifikacija za Ligu Evrope. Izraelski Makabi pobedio je sa 2:0, a Nišlijama nije pomoglo ni to što su poslednjih skoro 15 minuta imali igrača više na terenu. Ekipa sa Čaira dobro se držala tokom prvog poluvremena, ali je Makabi u drugom delu susreta ipak došao do velike prednosti, što ostavlja minimalne šanse za iznenađenje tokom revanša u Nišu.

Već od starta utakmice Makabi je pokazao inicijativu i potvrdio epitet favorita. Izraelci su imali veći posed lopte, stvarali šanse pred golom gostiju, a koliko su bili dominantniji govori i podatak da Radnički nije imao nijedan šut u okvir gola. Nišlije su svoje šanse pokušavali da izgrade uglavnom u prekidima. I pored svega, naš tim je uspeo da sačuva svoj gol u prvih 45 minuta.

Sve se promenilo u drugom poluvremenu. Makabi je nastavio sa pritiskom, a to im je dalo rezultat u 51. minutu, kada je Kjartanson savladao do tada odličnog čuvara mreže Živkovića. Prednost je udvostručena u 69. minutu, kada je Todorovski udario u jednog od igrača ekipe iz Izraela, na šta je sudija reagovao odlukom da se izvede penal. Sa bele tačke precizan je bio Kjartanson, čime se upisao kao dvostruki strelac za Makabi. Zbog simuliranja drugi žuti karton je dobio Atzli, pa je Radnički neočekivano stekao priliku da smanji prednost protivnika i tako poveća svoje šanse u revanšu.

Izabranici trenera Lalatovića ipak nisu uspeli u ovoj nameri, pa će drugu utakmicu na stadionu Čair dočekati u dosta nepovoljnoj situaciji i sa minimalnim šansama za prolaz, naročito ako Makabi ponovi odličnu igru iz prvog meča.