Ministarstvo pravde: Nismo dali adrese Prištini za prijave koje poštom stižu građanima Srbije

|   Info
Ministarstvo pravde Vlade Republike Srbije saopštilo je danas da pisma koja su građanima na kućne adrese upućivale Privremene institucije samouprave u Prištini, a u vezi sa navodnim krivičnim postupcima, nisu dostavljena preko ovog ministarstva, niti je ono na bilo koji način učestvovalo u tome.
Foto: Pixabay

 

Povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa ovim incidentima je ne samo neistinito, već i krajnje zlonamerno i vrši se sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja građana u institucije Republike Srbije.

Građani nemaju nikakav razlog za brigu jer institucije Republike Srbije nisu niti će učestvovati u dostavi pisama koja su plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa.

Grubo kršenje prava od strane ekstremista iz privremenih institucija u Prištini samo vodi destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju osnovnih ljudskih prava Srba.

Građani treba da znaju da nisu u obavezi da se prema ovakvim pismima odnose kao prema validnim aktima i da se u svakom trenutku mogu obratiti nadležnim državnim organima za dodatne informacije i uputstva.

Nadležni državni organi će postupati po ovim i drugim prijavama građana i utvrditi sve okolnosti koje su dovele do uznemiravanja javnosti i pogođenih pojedinaca, dodaje se u saopštenju.

 

 

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar