Fudbaleri Radničkog jači od umora, pobeda i u Zemunu (video)

Kod gostiju šanse su imali Haskić, Noma i Crnomarković, a u drugom poluvremenu priliku je propustio i Drinčić. Odbrana poslednjeplasirane ekipe Superlige savladana je tek u 83. minutu. Pobedu Radničkom doneo je Pankov.

Radnički je nastavio svoj niz pobeda. Ekipa iz Niša nadigrala je u 27. kolu Superlige Zemun rezultatom 1:0. Ova pobeda u gostima je deseta uzastopna za Radnički.

Nišlije su ovim trijumfom uspešno okončali napornu seriju od pet utakmica u dve nedelje. Na gol se dugo čekalo. Oba tima imala su prilike da zatresu protivničku mrežu. Kod gostiju precizni nisu bili Haskić, Noma i Crnomarković, a kasnije, u drugom poluvremenu, priliku je propustio i Drinčić. Odbrana poslednjeplasirane ekipe Superlige savladana je tek u 83. minutu. Pobedu Radničkom doneo je Pankov.

"Pre svega želim da čestitam ekipi Zemuna na prikazanoj igri, a mojim igračima na pobedi. Moram da kažem da smo stvarno premoreni, ovo nam je peta utakmica za 14 dana i zbog toga sam se jako plašio ove utakmice. Nadao sam se da će se ovaj meč igrati u nedelju, ali šta je tu je. Na mojim igračima se od prvog minuta videlo da se umorni, ali su uspeli da ostave srce na terenu i pokazali su kako se bori za klub i kako se bori kada ekipa želi da ostane na poziciji na kojoj se trenutno nalazi. Mi smo apsolutno zasluženo na tom drugom mestu, a i dalje smo trci, makar na papiru, za oba trofeja. Naravno da je Crvena zvezda favorit za osvajanje titule i Kupa Srbije, ali se mi nadamo da možemo da je iznenadimo u jednom od ova dva takmičenja. Ja mislim da su nam veće šanse da to uradimo u Kupu, ali se nećemo predati ni u prvenstvu. Mi smo danas imali i dosta sreće na putu ka ovom trijumfu, ali ona prati hrabre. Zemun je imao prečku, imao je kolosalsnu šanse preko Mrkajića i da je na kraju bilo nerešeno, smatram da bi i bio realan rezultat. Mi bi danas sigurno igrali mnogo bolje da smo imali više vremena za odmor posle utakmice u Kupu protiv Vojvodine", izjavio je posle utakmice trener Radničkog Nenad Lalatović.

Radnički se dodatno učvrstio na drugom mestu tabele sa 68 bodova. U prvenstvu sledi reprezentativna pauza, a kada se Superliga nastavi, niški tim dočekaće Rad.

Zemun - Radnički 0:1
Pankov 83. minut

Zemun: Milošević, Azemović, Đalović, Mladenović, Savić, Terzić, Vučić, Ilić, Kiso, Sinđić, Mrkaić.

Radnički: Ristić, Bondarenko, Crnomarković, Đorđević, Pankov, Todorovski, Drinčić, Noma, Grbić, Haskić, Ranđelović.