
Izvor: FoNet, TV Prva
Mi idemo korak po korak kada su u pitanju kadrovska rešenja - prvo se razgovara o predsedniku Skupštine i potpredsednicima, o radnim telima i odborima parlamenta, a biće izabran i novi generalni sekretar Skupštine, i to je prvi korak, rekao je Dačić povodom konsulaticija o okonsituisanju novih vlasti.
Podsetio je da je rok za formiranje Vlade 90 dana od sazivanja konstitutivne sednice Skupštine Srbije, koju je zakazap za 1. avgust,. ali i podsetio na izjavu predsednika Vučića "da je cilj da se što pre formira izvršna vlast".
"Mislim da je malo rano da se razgovara o konkretnim imenima ministara", prokomentarisao je medijske spekulacije o mogućim članovima nove Vlade i nazvao to "letnjim štivom".
"Kad je reč o SPS, načelno smo razgovarali s predsednikom Vučićem o rezultatima prethodnih 10 godina vlasti i istorijskim promenama, političkoj stabilnosti, popravljanju spoljnopolitičkog položaja Srbije i ekonomskom napretku u tom periodu" rekao je Dačić i naveo da su na tom sastanku složili i veoma pozitivno ocenili dosadašnju saradnju.
"Na tom sastanku smo zajednički zaključili da mislimo da bi u interesu Srbije bilo da saradnju nastavimo i u narednom periodu, ali nismo dalje razgovarali o nekim personalnim rešenjima", rekao je Dačić i najavio da će to biti tema razgovora sa SNS u narednom periodu.


Komentari (0)
Ne postoji komentar!