Zvezda rutinski pobedila FMP

Najbolji u timu Milana Tomića ove večeri bio je Ognjen Dobrić sa 14 poena, Džo Reglend je imao 12, a Cirbes 11 poena. Kod FMP-a najefikasniji je bio Mladen Jeremić sa 11 poena.

I Crvena zvezda je slavila u 16. kolu regionalnog košarkaškog takmičenja. Crveno-beli su kao domaćini rutinski pobedili FMP u utakmici završenoj rezultatom 79:62.

U meču u kojem su košarkaši trenera Tomića nastavili savršen niz u ABA ligi, pobednika, može se reći, nije ni bio upitan već od prvih minuta. Čvrsta odbrana domaćina nije dopustila ekipi FMP-a previše prostora za bilo kakve iznenađenje.

Sve je ovde bilo jasno već tokom prve četvrtine, koju je Crvena zvezda  dobila sa devet poena prednosti. Druga četvrtina prošla je u održavanju ovog rezultata, da bi FMP uspeo nešto ozbiljnije da zapreti tek u trećoj deonici susreta. Crveno-beli su i u toj situaciji nastavili da igraju u svom ritmu, pa je inicijativa ekipe iz Železnika ubrzo prekinuta. U poslednjem delu utakmice Zvezdi je ostalo samo da bez drame privede posao kraju.

Crvena zvezda – FMP 79:62
(18:9, 22:12, 16:23, 23:18)

Zvezda: Reglend 12, Radanov 3, Čović 0, Kešelj 8, Nenadić 3, Faje 5, Beron 7, Dobrić 14, Ristić 2, Simanić 9, Cirbes 11, Odžo 5.

FMP: Rebec 4, Rit 6, Paunović 8, Uskoković 2, Jeremić 11, Momirov 3, Pot 2, Radovanović 6, Šešlija, 7, Marzet 11, Đorđević 2, Bouvers 0.