Troicki stao u drugoj rundi

Viktor Troicki okončao je nastup na Australijan openu u konkurenciji singla. Srpskog tenisera je na putu do treće runde nadmetanja zaustavio Grk Stefanos Cicipas koji je slavio rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:2, 7:5.

Troicki je imao velikih problema na servisu. Tokom ovog meča dopustio je čak 19 brejk lopti rivalu, što je definitnivno odredio pobednika.

Odmah na startu Ciciplas je oduzeo servis našem predstavniku i poveo sa 2:0. Taj brejk mu je bio dovoljan da osvoji prvi set. Viktor je uspeo da odgovori, te je uz dva oduzeta servisa u drugog setu stigao do poravnanja. Ipak, Grk se vratio na teren još jači, agresivno je napadao servis rivala, koji je popustio u petom i sedmom gemu. Četvti set je doneo najneizvesniju borbu. Prvih šest gemova prošlo je bez brejk šansi, a onda se u sedmom Troicki suočavao sa tri, dve vezane. Tada je uspeo da se odbrani, ali nije u 11. gemu, kada je drugu šansu Cicipas iskoristio i zatim, na svoj servis, stigao do trijumfa.

Nekada najbolji junior sveta će u borbi za plasman u osminu finala igrati sa Gruzijcem Basašvilijem.