Revanš domaćinu i korak ka polufinalu

Najbolje odbojkašice Srbije vratile su se na pobednički kolosek. Naša selekcija upisala je maksimalnu pobedu nad reprezentacijom Japana u prvom meču završnog turnira Svetskog prvenstva koji je održava u Nagoji.

Odličnom igrom, pogotovo u prva dva seta izabranice Zorana Terzića osvetile su se reprezentaciji domaćina za poraz u drugoj fazi turnira i napravile veliki korak ka ulasku u polufinale šampionata.

Prva dva seta imala su gotovo identičan tok, srpske odbojkašice su u oba seta stekle veliku prednost, a potom su uz manje opuštanje u finišu privodile posao kraju.

U trećem setu Japanke su pružile znatno jači otpor. Rivlke su održavale prednost i u samoj završnici imale 22:19.Međutim, sve se promenilo zahvaljujući odličnim servisima Milene Rašić i dobrim reakcijama namreži Bjanke Buše. Srbija je sa četiri vezana poena povela sa 23:22, potom su Japanske izjednačile, ali se ispostavilo da je to bio njihov poslednji poen na meču.
Srbiju je do nove pobede predvodila sjajana Tijana Bošković sa 24 poena,uz podršku Brankice Mihajlović koja je osvojila 18.

Narednu utakmicu naše selekcija će odigrati u utorak 16. oktobra protiv Italije od 9.10 časova po srednjeevropskom vremenu.