Povratak Bogdanovića, Jokić i Bjelica neprimetni

Bogdan Bogdanović odigrao je prve minute u novoj sezoni NBA Lige, ali on i njegov saigrač Nemanja Bjelica nisu imali zapaženo veče u novom porazu Sakramenta. Sinoć je nastupio i Nikola Jokić i zabeležio jednu od svojih najslabijih partija u dresu Denvera.

Kingsi su poraženi pred domaćom publikom od Toronta sa 114:105.
Bogdanović je na terenu je proveo 18 minuta, posle prvih deset mečeva kojih je propustio zbog povrede kolena. Srpski bek je postigao sedam poena, uhvatio dve lopte i upisao asistenciju.
Bjelica nije imao svoje veče jer nije uspeo da postigne koš za 18 minuta. Pored toga imao je skok, tri asistencije i četiri ukradene lopte.
Lidera Istoka je predvodio je Lenard sa 25 poena i 11 skokova, Ibaka je imao takođe dabl-dabl učinak (14p i 14sk), dok je Lauri ubacio 16 poena.

Košarkaši Denvera izgubili su na gostovanju Memfisu rezultatom 89:87, a jedna od slajih partija Nagetska u ovoj sezoni povezuje se sa bledim izdanjem Jokića. Srpski centar je zbog problema sa faulovima odigrao 25 minuta, a interesantno da je šutnuo samo jednom iz igre. Ispostaviće se da je taj šut bio za pobedu na dve sekunde do kraja. Jokić je meč završio sa četiri poena, sedam skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte.
Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Heris sa 20, dok je  Lajls ubacio 16 uz devet skokova.
Kod domaćina  Gasol je postigao 22,  Džekson dva manje, dok je Anderson postigao 14 poena.

Memfis – Denver 89:87
Sakramento – Toronto 105:114
Klivlend - Oklahoma 86:95
Orlando - Detroit 96:103
Atlanta - Njujork 107:112
Majami - San Antonio 95:88
Indijana - Filadelfija 94:100
Nju Orleans - Čikago 107:98