Porazi Kecmanovića, Lajovića i Tipsarevića

Već na startu prvog grend slema sezone ispala su trojica naših predstavnika, a jedino je Viktor Troicki uspeo da pobedi.

Takmičenje na Otvorenom prvenstvu Australije nije na najbolji način počelo za srpske tenisere. Već na startu prvog grend slema sezone ispala su trojica naših predstavnika, a jedino je Viktor Troicki uspeo da pobedi.

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se snađe u duelu sa daleko iskusnijim Fernandom Verdaskom. Španac je u ovom meču slavio sa 7:6, 6:3 i 6:3 u setovima. Iako je srpski teniser dobro počeo, pokazao borbenu igru i uspevao da parira tokom prvog seta, koji je rešen u taj-brejku, sve se promenilo u nastavku. Kecmanović je u drugom setu pao u igri, što je iskusni Verdasko dobro iskoristio i prilično ubedljivo dobio preostale dve deonice duela.

Od Dušana Lajovića bolji je bio Pablo Kuevas. Mora se priznati da naš teniser nije pokazao potreban kvalitet i da je Urguvajac zasluženo slavio rezultatom 6:4, 7:5 i 6:1. Od starta meča Lajović je bio u podređenom položaju u odnosu na rivala koji je uspevao da nametne svoj stil igre tokom sva tri seta. Lajović je i nekako uspevao da održava šansu za preokret tokom prve i druge deonice meča, ali je na kraju potpuno pao, o čemu svedoči i rezultat trećeg seta, koji je ubedljivo pripao Kuevasu.

Najtežeg protivnika imao je Janko Tipsarević, koji nije uspeo da iznenadi u svom prvom nastupu na nekom grend slem turniru posle godinu i po dana pauze zbog zdravstvenih problema. Tipsareviću je protivnik bio Grigor Dimitrov, trenutno 21. teniser sveta, koj je meč dobio sa 4:6, 6:3, 6:1 i 6:4. Iako poražen, srpski teniser ne treba da bude nezadovoljan svojim izdanjem na Australijan openu. Pokazao je veliku borbenost i uspeo da dobije prvi set, što je dobro imajući u vidu veliku pauzu i kvalitet protivnika. Posle prve deonice meča, bugarski teniser je uspeo da podigne nivo svoje igre, dok je povratniku iz Srbije ponestalo snage da izdrži tako visok ritam. Tipsarević je ipak ostavio dobar utisak na turniru u Melburnu i može se očekivati da će imati uspešnu sezonu.