Partizan bolji od Vojvodine

Partizan je pobedio Vojvodinu u poslednjoj utakmici 15. kola Superlige. Crno-beli su na stadionu u Humskoj slavili rezultatom 2:0, a golove su postigli Rikardo Gomeš i Gabrijel Enake.

Posle slabih igara u prethodna tri kola državnog prvenstva aktuelni vicešampion Srbije konačno je došao i do pobede.

Partizan je od početka imao veći posed lopte, ali se šanse pred golom Vojvodine nisu previše često stvarale. Novosađani su pokušavali da crno-bele zadrže na sredini terena, a povremeni prodori ka šesnaestercu gostiju nisu bili dovoljno efikasni i opasni da bi izabranici trenera Mirkovića uspeli da povedu. Sve se promenilo u 28. minutu. Janković je oboren, a sudija je pokazao na belu tačku. Čuvar mreže Vojvodine Rockov uspeo je da odbrani penal Rikardu Gomešu, ali je fudbaler sa Zelenortskih ostvrta brzo uspeo da se snađe i uputi novi šut, kod kog je golman gostiju bio nemoćan.

Pad u igri crno-belih pokušala je da iskoristi Vojvodina, ali se sve završilo sa nekoliko prilika, među kojima je najveća bila ona iz slobodnog udarca u 68. minutu, kada je prečka sačuvala Partizan od izjednačenja. Konačan rezultat postavio je rezervista Enake u 89. minutu, pošto mu je prethodno centrirao Zakarić.

“ Večerašnje izdanje bilo je bolje nego u prethodnim utakmicama. Vrlo važna utakmica, važna pobeda i ovo je način na koji moramo da povratimo samopouzdanje, dobrim igrama i pobedama”, rekao je posle utakmice trener Partizana Zoran Mirković.

Partizan – Vojvodina 2:0 (1:0)
Gomeš 29, Enake 89.

Partizan: Stojković 7 - N. R. Miletić 7,5, Marković 6,5, Valijente 6,5, Urošević 7 (od 82. N. G. Miletić -) - Zdjelar 7, Đerlek 6,5 (od 77. Kosović -), Janković 7,5, Zakarić 6,5 - Nikolić 6, Gomeš 7 (od 88. Enake -).

Vojvodina: Rockov 6,5 - Stojković 6, Graovac 6,5, Saničanin 6, Antić 6 - Đurić 6, Zlomislić 5,5 - Milojević 5,5(od 46. Arsić 6,5), Eze 6,5, Đuričin 6(od 84. Gojkov -), - Fofana 5,5 (od 62. Gajić -).