Zvezda titulu prosavila ubedljivom pobedom, uz prvenac Radulovića (video)

Većina navijača okupila se na severnoj tribini, gde su vatrometom proslavili titulu. Golove za Zvezdu su postigli Pankov u 29. minutu, Babić u 38, Radulovic iz jedanaesterca u 85. i Simić u 90. minutu. Posebnu radost doneo je pogodak mladog Andrije Radulovića, kojem je ovo prvenac u seniorskom timu Zvezde. Jedini pogodak za Radnik delo je Makarića, koji je mrežu crveno-belih zatresao u 23. minutu susreta.

Fudbaleri Crvene zvezde su zajedno sa navijačima proslavili novu titulu u prvenstvu Srbije. Proslavu je uvećala nova pobeda crveno-belih, koji su pred 15.000 navijača pobedili Radnik sa 4:1.

Većina navijača okupila se na severnoj tribini, gde su vatrometom proslavili titulu.

Andrija Radulović je posle utakmice rekao da se teško može opisati osećaj posle prvog gola za Crvenu zvezdu:

"Teško da se može opisati kako se trenutno osećam. Jedno veliko iskustvo za mene. Srećan sam što sam uopšte i trenirao sa prvim timom. Ovo je moj najlepši dan u životu. Dobio sam šansu da debitujem i mislim da sam ovu priliku iskoristio na pravi način. Nisam mogao lepši debi da zamislim, prva utakmica i odmah gol na Marakani", rekao je Zvezdin fudbaler.

Trener Dejan Stanković je bio kritički raspoložen prema igri svog tima u prvom poluvremenu, ali i zadovoljan ubedljivom pobedom na kraju meča. Stanković je objasnio da greške u igri treba popvratiti i da se sada svi okreću važnoj utakmici u polufinalu Kupa Srbije u kojoj je protivnik branilac trofeja Partizan.

"Znate kako, kada dugo ne igraš, to se oseti. Mislim da prvo poluvreme nije bilo to što smo spremili i očekivali. Bile su pripreme, pa korona, i trebalo nam je malkice da uhvatimo ritam. Prvi deo dosta loš, uspeli smo sa dva prekida da preokrenemo rezultat. Drugo poluvreme je bilo dobra uvertira za sredu. Imali smo tu sreću da rotiramo i to je prevagnulo u nastavku", rekao je posle utakmice šef Zvezdinog stručnog štaba.

Crvena zvezda - Radnik 4:1
Stadion: “Rajko Mitić”.
Gledalaca: 14.381.
Sudija: Jovan Šegrt.
Strelci: Pankov u 29, Babić u 38, Radulović (iz jedanaesterca) u 85. i Simić u 90. minutu za Crvenu zvezdu, a Makarić u 23. minutu za Radnik.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Babić, Konatar (od 46. Degenek), Jovičić, Nikolić (od 46. Vulić), Garsija (od 46. Radulović), Gavrić (od 75. Simić), Tomane, Boaći (od 60. Pavkov).
Rezerve: Popović, Degenek, Vulić, Simić, Radulović, Vukanović, Pavkov.

Radnik: I. Kostić (od 86. N. Kostić), Stevanović, Stanković (od 86. Stojković), Makarić, Danoski (od 72. Mićić), Stamenković (od 72.  Georgiev), Pejčić, Dimitrić (od 66. Kojić), Kričak, Stojanović, Mitošević.
Rezerve: N. Kostić, Georgiev, Stojković, Jović, Islamović, Kojić, Mićić.
Žuti kartoni: Mitošević, Stanković (Radnik)