Zvezda ponovo ubedljiva, arhivirana Bačka

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju pohod ka odbrani šampionske titule. Ukupno 13. pobedu, a šestu uzastopnu crveno-beli su upisali savladavši ekipu Bačke na stadionu “Rajko Mitić” rezultatom 3:1, u meču 14. kola Supelige.

Ovakav epilog najavljen je već u 26. sekundi duela. Sve bolji Pavkov je prihvatio loptu i sa dvadesetak metara doneo prednost svom timu. Golman Bačke Zogović je branio šta je mogao sve do 15. minuta. Tada je Simić asistirao do Gobeljića, koji je udvostručio prednost domaćih.
Pavkov je u nastavku imao još dve odlične prilike, međutim mreža rivala je mirovala do 62. minuta. Simić je šutirao, a  lopta je dokačila kapitena domaćih Ilića i ušla je u gol za 3:0.
Ipak, gosti se nisu predavali i pored takvog rezultata, te su uspeli da stignu do počasnog pogotka lepim udarcem Radinovića u 64 minutu.

Pored rutinske pobede i nova tri boda, Vladana Milojevića može da raduje i činjenica da su Rodić i Marin izdržali ceo meč i pokazali da će biti spremni za utakmicu sa Liverpulom u utorak. Pre toga Zvezda će gostovati Proleteru, a Bačka dočekati Radnički.