Ubedljiv poraz Zvezde u Evrokupu

Ovo je Zvezdi drugi uzastopni poraz i za sada ekipa iz Beograda u drugoj fazi Evrokupa ima jednu pobedu iz tri meča.

Crvena zvezda je izgubila meč sa Valensijom u trećem molu druge faze Evrokupa. Crveno-beli su na gostovanju u Španiji savladani ubedljivim rezultatom 92:76.

U drugoj fazi Evrokupa ovo je Zvezdi drugi uzastopni poraz i za sada ekipa iz Beograda u ovom delu takmičenja ima jednu pobedu iz tri meča.

Poraz se ipak nije naslućivao na početku utakmice. Košarkaši trenera Tomića dobro su počeli meč, a efikasna i borbena igra omogućila im je da dobiju prvu četvrtinu. U drugoj deonici susreta domaća ekipa uspela je da podigne nivo igre i preokrene, da bi prednost nad Zvezdom postepeno samo rasla. Iako je Valensija dobila prvo poluvreme sa 42:37, postojala je nada da bi crveno-beli mogli do preokreta u nastavku.

Drugo poluvreme obeležila je slaba igra Zvezde u odbrani, što su košarkaši Valensije iskoristili da dodatno povećaju razliku. Baš u tom delu meča domaćinu je proradio šut, što je dodatno otežalo situaciju za goste iz Beograda. Zvezdin tim pokušao je u poslednjoj četvrtini da iznenadi, ali Španci to iskusnom igrom nisu dopustili.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bio je Reglend sa 21 poenom. Bili Beron je ubacio koševe za 11, a ova dvojica igrača jedini su imali dvocifren učinak kod crveno-belih. U timu Valensije bolji od ostalih bio je Bojan Dubljević sa 14 poena. Vil Tomas je imao učinak od 13, Met Tomas je postigao 11, a Sastre i Rosom ubacili su za po deset poena.

U nastavku takmičenja u Evrokupu Crvena zvezda ponovo igra sa Valensijom, ali na domaćem terenu. Meč je zakazan za 23. januar.

Valensija – Crvena zvezda 92:76
21:23, 21:14, 25:20, 25:19

Valensija: Abalde, Laberi, Dijo, Van Rosom, Vil Tomas, Dubljević, Vives, Martines, Met Tomas, Sastre, Dornekamp Trener: Đaume Posarnau

Crvena zvezda: Reglend, Radanov, Čović, Perperoglu, Davidovac, Faje, Beron, Dobrić, Ristić, Simanić, Odžo, Cirbes Trener: Milan Tomić