Trojka Zagorca u poslednjim sekundama za egal u finalu

I ovaj duel najboljih klubova Srbije nije mogao bez drame. Poslednji minut susreta počeo je egalom, a odlučujući poen za pobedu domaćina postigao je Rade Zagorac ubacivši trojku na dve sekinde pre kraja.

Košarkaši Partizana revanširali su se Crvenoj zvezdi u finalnoj seriji Supelige. Crno-beli su pred svojim navijačima savladali “večitog” rivala sa 73:72 i stigli na 1:1 u pobedama.
Rešen da se revanšira velikom rivalu za poraz u prvom susretu finalne serije Partizan je veoma angažovano ušao u duel i posle svega nekoliko minuta igre uspoe da napravi dvocifrenu razliku. Zvezda je nakon samo devet poena u prvoj deonici uhvatila ritam, ali je Pejdž uspešnim šutevima za tri sačuvao prednost crno-belima na poluvremenu.
Treće deonica protekla je u znaku samo jednog tima – Crvene zvezde. Šampion Srbije je u tom delu slavio sa 24-13, uspostavivši kontrolu pod obručima. Ipak, Partizan nije dozvolio rivalu da se odlepi. Crno-beli su uspeli da se izbore za egal igu u finišu. Zvezda je bila pred pobebom na šest sekundi pre kraja kada je Faje povisio na dva razlike za Zvezdu. Činilo se da crno-beli nemaju rešenje u poslednjem napadu, a onda je Zagorac pogodio trojku posle šest promašaja i doneo pobedu za egal u finalnoj seriji.