Radničkom pobeda i drugo mesto tabele

Radnički je pobedio Vojvodinu sa 1:0 u prvoj utakmici osmog kola Superlige. Trijumf je Nišlijama doneo Ukrajinac Taras Bondarenko.

Prvi deo utakmice je prošao bez puno uzbuđenja, a malo prilika uspeli su da naprave igrači na obe strane. Možda najozbiljniju je imao ukrajinski štoper u Radničkom, koji će propušteno nadoknaditi nešto kasnije. Iako su krenuli angažovanije, fudbaleri Vojvodine nisu uspeli ozbiljnije da ugroze čuvara mreže domaćih ni u drugom poluvremenu. Odlučujući trenutak u utakmici desio se u 85. minutu. Nikola Drinčić je izveo slobodan udarac, ali je golman Novosađana Rackov odbio loptu, na koju je natrčao Bondarenko i doneo važan gol za Radnički.

Trijumf nad Vojvodinom je peti za Radnički od početka nove sezone Superlige. Ekipa iz Niša je druga na tabeli sa 17 bodova. Vojvodina je nastavila seriju slabih rezultata ove sezone i sada je sedma u prvenstvu sa devet bodova.

Radnički - Vojvodina 1:0 (0:0)
Bondarenko 85.

Radnički: Ristić, Todorovski, Crnomarković, Pankov, Stanković, Drinčić, Bondarenko, Stanisavljević (od 46. Stojanović), Babić (od 58. Ranđelović), Grbić (od 66. Mitrović), Haskić.

Vojvodina: Rockov, Lazarević, Saničanin, Đurić, Arsić (od 77. Milojević), Fofana (od 36. Bjedov), Graovac, Huhumis (od 56. Mirkov), Đuričin, Stojković, Eze.