Preduskršnja čestitka za žrtve porodičnog nasilja

|   Info
Humanitarna akcija podele preduskršnjih čestitki ulepšao je dan i život žrtvama porodičnog nasilja i štićenicima sigurne kuće u Nišu. Akcija je podržana od strane Nišavskog upravnog okruga, a događaj je okupio i privrednike i udruženja članice Kuće klastera.
Foto: KCN

Za sedam žena i sedmoro dece, štićenika Sigurne kuće u Nišu kao da nije praznik. Oni su van svojih domova i nisu u prilici da farbaju jaja i da se spremaju za najradosniji hrišćanski praznik Uskrs. Tim povodom članice kuće Klastera Niša odlučile su da im prigodnim poklonima bar malo ulepšaju predstojeće uskršnje praznike.

‘’Hoćemo da paketima iz našeg proizvodnog asortimana obradujemo mališane i štićenike Sigurne kuće’’, izjavila je Marina Milivojevića iz kompanije YUMIS doo Niš.

‘’Čast nam je i zadovoljstvo što smo deo jedne praznične atmosfere za štićenice ovog doma i da ih podsetimo da nisu same i da imaju podršku i društva i nas privrednika’’, kazala je Vesna Jablanović iz kompanije KIKI-KORE Niš.

Humanitarna akcija preduskršnjih čestitki organizovana je na inicijativu Nišavskog upravnog okruga.

‘’Predstoji nam jedan sastanak sa Sigurnom kućom i sa svim centrima za socijalni rad iz okruga kako bismo pokazali da smo svi zajedno, da želimo da i oni na svojim teritorijama lokalnih samouprava koje pripadaju Nišavskom okrugu osnažuju žene koje trpe nasilje, da nema razloga to da čine, da postoji ustanova koja se zove Sigurna kuća koja je tu upravo zbog injih. Potrebno je da svi zajedno prepoznamo ovaj problem u društvu i da ga rešavamo, izjavila je načelnica Nišavskog upravnog okruga’’, Dragana Sotirovski.

Jednoj ustanovi koja se bavi ozbiljnim problemom kao što je nasilje u porodici jako je važna podrška društva, istakla je direktorka Sigurne kuće, Sonja Šćekić. Ona je ukazala da situacija nasilja u porodici još uvek nije idealna i pored svih napora države da se ovom problemu stane na put.

‘’Ono na čemu moramo svi kao društvo da radimo je rad na podizanju svesti, ali ono što je najvažnije je da pomognemo ovim ženama koje su žrtve nasilja da se edukuju, da nađu zaposlenje i da sebi i svojoj deci omoguće jedan normalan život’’.

Prema statistici svaka druga žena u Srbiji je bar jednom iskusila psihičko, a svaka treća fizičko nasilje. Poražavajuć je i podatak da je u našoj zemlji u poslednjih 5 godina u porodičnom nasilju ubijeno čak 180 žena. Ovakve i slične akcije dodatno podižu svest u društvu o ovom ozbiljnom problemu.

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar