Pobeda Partizana, rezultat iznad kvaliteta igre

|   Slajder
Izabranici Sava Miloševića nisu blistali u ovom meču, ali su u pravim momentima postizali golove i zasliženo stigli do pobede, koja još više dobija na značaju zbog činjenice da je norveški tim prvi stigao do pogotka.

Fudbaleri Partizana salvadali su ekipu Moldea na svom terenu rezultatom 2:1 u prvom meču baraža za plasman u Ligu Evrope.

Prvo poluvreme duela u Humskoj, koji je odigran pred oko 6.000 mladih fudbalera iz cele Srbije,  može se podeliti na dva dela. Prvi se odnosi na rastrzanu igru oba tima sa velikim brojem grešaka u dodavanju, a drugi na uzbudljivu završicu. Molde je u 33. minutu napravio prinudnu izmenu, a upravo je rezervista Boli pravio dosta problema crno-belima po levom boku. Ovaj igrač je u 44. minutu šutirao veoma precezino, a lopta se nakon njegovog udarca odbila od obe stative i završila u mreži našeg tima. Nama sumnje da je ovo bio veoma hladan tuš za igrače Partizana, međutim odgovor je usledio u pravom trenutku. Već u narednom napadu Tošić je sjajno prošao po desnoj strani i uposluo Sumu, koji je iz okreta pogodio malu mrežu gola protivnika i doneo egal pred drugih 45 minuta.
U tom delu meča ponovo su rivali igrali nepovezano i gotovo da nije bilo nijednog konkretnog napada sve do 78. minutua. Tada je Urošević ukrao loptu rivalima i dosao u situaciju da šutira. Lopta je nakon intervincije golmana protivnka došla do Asana ko je bio sam na peretcu, ali je Japan šuritao u padu i prebacio gol. Ipak, Tošić je nadoknadio propušteno posle svega nekoliko sekundi. Ponovo je Urošević došao blizu gola Moldea, ali je ovog puta uposlio nekadašnjeg reprezentativca koji je preciznim udarcem obradovao mališane na zapadnoj tribini i doneo veliku pobedu.

Partizan je ostvario prednost pred revanš u Norveškoj, međutim gol u gostima Moldea primorava crno-bele na maksimalnu opreznost na poslednjoj stepenici do grupne faze Lige Evrope.