Partizan pobedio Zadar posle produžetaka

Utakmica je rešena u produžetku, koji je gostima pripao rezultatom 15:10, pa je Partizan na kraju zasluženo slavio.

Partizan je pobedio Zadar u 16. kolu ABA lige. U napetoj utakmici crno-beli su slavili rezultatom 97:92 posle produžetaka.

Meč u Zadru obeležila je borbena igra na obe strane, a posle puno uzbuđenja na terenu, ekipa Aleksandra Trinkijerija uspela je da zabeleži još jednu važnu pobedu u regionalnom takmičenju.

U prvoj četvrtini obe ekipe bile su prilično izjednačene, ali su u drugoj košarkaši Partizana imali veću terensku incijativu, zbog čega su na poluvreme otišli sa četiri boda prednosti. U sličnom ritmu crno-beli su nastavili i u trećoj deonici utakmice. Imali su čak i dvocifrenu prednost, ali je Zadar uspevao u nekoliko prilika da se rezultatski vrati u meč.

Najefikasniji u crno-belom dresu bio je Markus Pejdž sa 28 poena. Dvocifreni su bili i Marinković sa 13 i Janković sa koševima za 12 poena. U Zadru se istakao Mario Litl sa 20.

Partizan sada ima odnos od deset pobeda i šest poraza i trenutno je na trećem mestu tabele. Zadar ima negativan skor od pet pobeda i 11 poraza.

Zadar – Partizan
(23:20, 23:30, 19:19, 17:13, 10:15)

Zadar: Bašić 15 (6 as.), Marić, Žorić 16, Krajina, Dašić 17 (7 sk.), Vuković 4, Brzoja 2, Špralja 5, Litl 20, Božić 13 (6 sk.), Planinić.

Partizan: N. Janković 12 (7 sk.), Pejdž 28 (10-7 za tri), Trifunović, Si 9 (5 sk.), Marinković 13, Gegić, Veličković 4, Pecarski, Renfro 10 (10 as.), S. Janković 10, Lendejl 6 (6 sk.), Gagić 5.