Odbojkaški spektakl u "Čairu": Niš srušio šampiona

Plasmanom među četiri najbolja u Kupu niški tim je uspeo da obori klupski rekord, ali je i pored toga što se namerio na velikog rivala pokazao da ima snage za novo pisanje istorije.

Odbojkaški klub Niš načinio je novi korak ka novom najvećem dostignuću u   nacionalnom Kupu. Nišlije su posle velike borbe savladale ekipu Vojvodine pred svojim navijačima rezultatom 3:2, u prvom meču polufinala Kupa Srbije.
“Čair” je uživao u vrhunskom odbojkaškom spektaklu u kome su odlučivale nijasne, a koji je definitnivno prelomila serija domaćina u drugom delu odlučujućeg, petog seta.
Prva deonica odlučena je tek posle borbe na razliku, u kojoj je presudilo iskustvo na stani aktulenog šampiona Srbije. Iskoristila je Vojvodina svoj nalet i odlično otvorila drugu deonicu. Gosti su gradili razliku koja je dostigla pet poena prednost 13:18, međutum upravo tada je uspeliio buđenje domaćina. Niški tim je nošen velikom podršakom sa tribina uspeo da uhvati priklučak. Borili su se domaći za svaku loptu  na kraju uspeli da naprave veliki preokret za poravnanje u setovima.

Niš je nastavio u dobrom ritmu, te je naredna deonica bez većih neizvesnosti pripala domaćinu. Međutim, uloge su se zamenila u četvtom setu, pa je ovaj derbi dva stigao do taj-brejka. Usledila je rezultaska klacklaica do promene strana, potom serijaza 10:7 i na kraju siguran put ka pobedi domaćina
Niški tim je stekao prednost, ali sada mu predstoji  itekako  veći izazov u revanšu, budući da je Vojvodina osvojila dva seta u “Čairu”.
Neverovatni Kejta je odigao još jednu sjajnu partiju u dresu Niša, a ovog puta je sakupio 29 poena. Najbolje ga je pratio Ikbajri sa 19. Na drugoj strani, Perić je imao 23, dok su Masuljević i Blagojević upisali po 16.
Revanš polufinala Kupa između Vojvodine I Niša na p 4. ili 5. februara u Novom Sadu.