Melburn: Đoković u četvrtom kolu posle trijumfa nad talentovanim Kanađaninom

Iako je Šapovalov bio borben protivnik, uspeo je samo da iskoristi određeni pad našeg igrača u trećem setu i preokrene ovu deonicu duela u svoju korist. Novak je žestoko uzvratio u poslednjem setu u kojem je u potpunosti nadigrao rivala. Naredni protivnik najboljeg tenisera sveta na turniru u Melburnu biće još jedan mlad igrač željan dokazivanja - Rus Danil Medvedev.

Novak Đoković je pobedio Denisa Šapovalova i plasirao se u četvrto kolo Australijan opena. Srpski teniser pobedio je jednog od najtalentovanijih mlađih igrača posle četiri seta, rezultatom 6:3, 6:4, 4:6 i 6:0.

Iako je Kanađanin ruskog porekla bio borben protivnik, Đoković je nametnuo svoj stil igre tokom većeg dela meča, a Šapovalov je uspeo samo da iskoristi određeni pad našeg tenisera u trećem setu i preokrene ovu deonicu duela u svoju korist. Novak je žestoko uzvratio u poslednjem setu u kojem je u potpunosti nadigrao rivala.

Naredni protivnik najboljeg tenisera sveta na turniru u Melburnu biće još jedan mlad igrač željan dokazivanja - Rus Danil Medvedev.

Đoković je prvi set odigrao odlično. Oduzeo je tri servisa protivniku, a pri tome je sam napravio samo četiri neiznuđenje greške. U istom delu meča, Šapovalova je naterao na 19 kikseva. Tokom drugog seta, Novak je igrao nešto nervoznije, što se donekle odrazilo i na rezultat, ali je naš teniser i ovu deonicu uspeo da reši u svoju korist. U trećem setu, kod rezultata 4:1 navijači su očekivali da će Đoković rutinski privesti meč kraju, ali je kanadski teniser pokazao zašto svi smatraju da ga očekuje velika budućnost u ovom sportu. Zaigravši na sve ili ništa, Šapovalov je uspeo na skoro neverovatan način da preokrene i dobije treći set.

U poslednjem delu meča Novak smiruje nervozu, što je učinilo da zaigra sa puno više koncentracije i podseti ko je danas najbolji na svetu, što se najbolje videlo u maksimalno ubedljivo dobijenom četvrtom setu.

Naredni protivnik srpskom teniseru Danil Medvedev 19. je igrač sveta, a do sada se dva puta sastajao sa Đokovićem, koji je slavio u oba ova meča.