Liga Evrope: Poznati učesnici i parovi četvrtfinala

Domaćini su odneli čak tri minimlane pobede u mečevima koji su odigrani u četvrtak, a derbi ove runde nadmetanja pripao je španskoj Sevilji.

Fudbaleri Sevilje, Leverkuzena, Bazela i Vulverhemptona kompletirali su listu učesnika četvrtifinalista Lige Evrope.
U derbiju večeri u Duizburgu španski predstavnik Sevilja i italijanska Roma igrali su utakmicu na jedan meč, i Andalužani su bili prejaki za „Vučicu“.  Meč je rešen u prvom poluvremenu, kada je španski tim postavio konačnih 2:0.
Leverkuzen je minimalnom pobedom savladao ekipu Rendžersa i time overio prolaz u četvrtinu finala nakon pobede od 3:0 u prvom meču.
ZA razliku od Nemaca, Vulverhempton je otišao dalje zahvaljujući minimalnoj. Engleski predstacnik savladao je Olimpijakos, a podsetimo, prvi duel u Atini završen je rezultatom 1:1.
Anjtraht nije uspeo da nadoknati tri gola zaostatka u meču sa Bazelom, a revanš u švajcarskoj doneo je još jednu minimalnu pobedu domaćina.

Mančester junajted - Kopenhagen

Podsećamo, sve utakmice četvrtfinala igraće se u nemačkom gradu Kelnu 10. i 11. avgusta , a pobedniku će odlučivati samo jedan meč.