Kup Koraća: Užička Sloboda namučila Megu (video)

Meč je završen sa 82:73 za Mega Bemaks. Iako je imala status favorita, ekipa Mege nije lako došla do trijumfa. Košarkaši koje sa trenerskog mesta vodi Vladimir Lučić prilično su namučili protivnika. Predstavnik Košarkaške lige Srbije odigrao je odlično u prvoj i još bolje u drugoj četvrtini, zbog čega su na poluvremenu imali i prednost od osam poena. Crvena zvezda i Mega polufinale igraju u subotu. U petak su na programu još dva četvrtfinalna meča, u kojima se sastaju FMP-Dinamik i Partizan-Borac.

Mega je pobedila  Slobodu u drugom meču prvog dana nacionalnog košarkaškog kupa. Košarkaši trenera Milojevića zakazali su polufinalni duel sa Zvezdom, nakon što su meč sa Užičanima rešili sa 82:73.

Iako je imala status favorita, ekipa Mege nije lako došla do trijumfa. Košarkaši koje sa trenerskog mesta vodi Vladimir Lučić prilično su namučili protivnika. Predstavnik Košarkaške lige Srbije odigrao je odlično u prvoj i još bolje u drugoj četvrtini, zbog čega su na poluvremenu imali i prednost od osam poena.

U drugom delu utakmice Mega je zaigrala agresivnije, što je brzo donelo preokret i plasman u polufinale.

Užičane je na meču vodio Stefan Simić sa 18 poena. U timu Mege najbolji je bio Simonović sa 32 poena i 13 skokova.

Utakmicu je obeležilo i isključenje trenera Dejana Milojevića, koji je burno reagovao nezadovoljan suđenjem, zbog čega je dobio dve tehničke jednu za drugom.

"Totalno dva različita poluvremena, moja ekipa je ušla motivisana u meč. Prvo poluvreme bilo je fantastično, međutim, sve čega smo se pribojavali desilo se u drugom poluvremenu. Stali smo u pozicionom napadu, primili lake poene iz tranzicije koji su nas skupo košatali.  Mega je mnogo jača fizički, zaigrali su odbranu… Nismo se obrukali, pokazali smo karakter, naša ekipa je mlada, bili smo tri četvrtine u egalu. Čestitam igračima na dobrom otporu, a Megi želim sreću u polufinalu", poručio je trener Slobode Vladimir Lučić.

Zanimljivo da su za preokret Mege najzaslužniji Nikola Tanasković i Andrija Marjanović, koji nemaju veliku minutažu u regionalnoj ABA ligi.

"Čestitam kolegi Lučiću na prikazanoj igri, odigrali su sjajno prvo poluvreme, u drugom im je malo ponestalo snage. Kolega radi sjajan posao u Slobodi sa mladom ekipom, želim im puno sreće… Mi smo u drugom poluvremenu krenuli jako agresivno u odbrani, želim da pohvalim Marjanovića koji je uneo preokret, kao i Tanaskovića… To su dva igrača sa klupe koji ne igraju previše u ABA ligi, ali su danas pokazali da na njih može ozbiljno da se računa, oni su uneli agresivnost u odbranu i to nam je donelo pobedu. U drugom poluvremenu igrali smo dosta mirnije u napadu, dali minute skoro svim igračima i verujem da ćemo imati dovoljno svežine za polufinale sa Zvezdom. Ako nastavimo da igramo ovako u odbrani, mislim da imamo šanse u polufinalu sa Zvezdom i da može da bude neizvesna utakmica", rekao je Vule Avdalović, pomoćni trener Mege

Crvena zvezda i Mega polufinale igraju u subotu. U petak su na programu još dva četvrtfinalna meča, u kojima se sastaju FMP-Dinamik i Partizan-Borac.