Crno-beli parni valjak samleo otpor Trenta

Izabranici Andree Trinkjerija su od početka do kraja kontrolisali igru i rezultat, pa domaćin ni u jednom trenutku nije uspeo da uspostavi ravnotežu. Partizan je svih 40 minuta odigrao bez padova i skoro da bi se moglo reći da je zabeležio rutinsku pobedu. U trećem kolu Partizan će 21. januara gostovati Darušafaki.

U drugom kolu top 16 faze takmičenja u Evrokupu, košarkaši Partizana pobedili su večeras na gostovanju u Italiji ekipu Trenta sa 83:58 (24:12, 23:16, 14:12, 22:18) i zadržali prvo mesto u A grupi.

Partizan je odigrao još jednu odličnu utakmicu u Evrokupu i nakon ubedljive pobede u prvom kolu protiv Virtusa, savladao je još jednog italijanskog predstavnika.

Crno-beli su još jednom odigrali odlično u odbrani i sveli su Trento na manje od 50 odsto uspešnosti u šutu za dva poena, a na svega 18 procenata za trojku. S druge strane, košarkaši Partizana su iz 21. pokušaja pogodili 10 trojki, a uz dominaciju i u skoku nisu imali previše problema da zabeleže novu pobedu.

U trećem kolu Partizan će 21. januara gostovati Darušafaki.

Trento – Partizan 58:83
(24:12, 23:16, 14:12, 22:18)

Trento: Keli 4, Blekmon 12, Kraft 10, Đentile 4, Paskolo 2, Mjan 10, Foraj 6, Noks 6, Mecanote, Ladurner, King 4

Partizan: Volden 5, Zagorac 11, Pejdž 11, Gordić 3, Mekadu 4, Jaramaz 9, Veličković 3, Birčević 8, Janković 9, Tomas 9, Trifunović 9, Mosli 2