Bjelica perfektan, dabl-dabl Jokića (video)

Pobredi se radovao naš tandem iz Sakramenta, a na tom putu je uspeo da zaustavi ekpu Dalasa predvođenu magičnim Lukom Dončićem. Kingsi su slavili na gostovanju rezultatom 106:110.

Srpski košarkaši imali su veoma zapažene nastupe u sinoćnim mečevima NBA lige.

Pobredi se radovao naš tandem iz Sakramenta, a na tom putu je uspeo da zaustavi ekpu Dalasa predvođenu magičnim Lukom Dončićem. Kingsi su slavili na gostovanju rezultatom 106:110.
Nemanje Bjelica je izjednačio rekord karijere postigavši 30 poena, a uz odlično šutersko izdanje imao je i 7 skokova, 4 asistencije i po 1 ukradenu loptu i blokadu. Bogdan Bogdanović, iako još uvek rovit, odigrao je 28 minuta i za to vreme  postigao 10 poena
Kingsi su početkom četvrte četvrtine imali 18 poena preddnosti (99:81), ali je Dalas uspeo da dođe u priliku da 8 sekundi pre kraja izjednači.
Dončić je promašio, a na drugoj strani Bjelica je zakucavanjem osigurao pobedu Sakramenta.
U redovima pobednika odličan je bio i Hild sa 26 poena. Kod Dalasa Hardavej jr 29, Dončić 27 poena, 7 skokova i 8 asistencija. Boban Marjanović nije ulazio u igru.
Nikola Jokić se vratio u formu, međutim njegov Denver je upisao novi poraz. Nagetsi su izgubili od Bruklina na gostujućem terenu rezultatom 105:102.
Srpski centar  je upisao novui dabl – dabl,  bio je najefikasniji u poraženom timu sa 24 poena. Uz to, imao je 11 skokova i 6 asistencija.
Jokić je 30 sekundi pre kraja doveo Denver u vođstvo. Brzo je odgovorio Spenser Dinvidi, da bi Bruklin potom odigrao dobru odbranu i iznudio težak šut Vila Bartona. Prins je sa linije slobodnih bacanja doneo domaćem timu tri poena prednosti, a pokušaj Džamala Mareja da trojkom izbori produžetak bio je neprecizan.
Kod Denvera se istakao i Marej sa 21 poenom i Džeremi Grant sa 15 poena. U Netsima su najefikasniji bili Dinvidi sa 24, Alen sa 19 i Templ sa 15 poena.

Dalas - Sakramento  106:110
Bruklin - Denver 105:102
Šarlot  - Atlanta  107:122
Vašington  - LA Klipers 119:135
Filadelfija  - Toronto 110:104
Majami  - Čikago  110:105 pp
Portland  - Oklahoma  96:108
LA Lejkers - Minesota 142:125